Spotkanie B2B z firmami chińskimi

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami chińskich firm zainteresowanymi współpracą z opolskimi przedsiębiorcami.

Opole, sala konferencyjna im. Orła Białego, ul. Piastowska 14
13.09.2019, g 15:30-17:00 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: invest@ocrg.opolskie.pl lub telefonicznie 77 40 33 648.

 

  1. Fujian Sijia Industrial Material Co., Ltd. 

https://www.sijiacn.com/en/index.aspx

Delegat firmy: Pan Li Shengxiong, prezes zarządu

Oczekiwanie: Eksploracja rynków na Węgrzech, w Polsce i Rosji

Fujian Sijia Industrial Material Co., Ltd zajmuje powierzchnię 200 000 metrów kwadratowych. Jest to kompleksowe przedsiębiorstwo zintegrowane z działami badawczo-rozwojowymi, produkcją i dystrybucją, profesjonalnie produkujące laminowane i powlekane plandeki, materiały tekstylne używane do produktów zewnętrznych i odzież ochronną.

Firma wprowadziła zaawansowane urządzenia do laminowania, kalendarzy, powlekania, odlewania, spieniania, wytłaczania do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Japonii, produkując różne produkty do laminowania i powlekania wykonane z PVC, TPU i EVA.

Produkty takie jak spienione materiały, materiał na torby przemysłowe, materiał do produkcji łodzi, plandeka basenowa, plandeka namiotowa mają wysoką wytrzymałość na rozciąganie, przyczepność, wytrzymałość na rozdarcie, a także mogą być wodoodporne, odporne na zimno, przeciwpleśniowe, ochronne przed promieniowaniem UV, antystatyczne i ognioodporne. Produkty były szeroko sprzedawane w wielu krajach, takich jak Ameryka, Europa, Azja Południowo-Wschodnia, Australia, Ameryka Południowa i wiele innych krajów.

 

  1. Fujian Jingong Machinery Co., Ltd. 

https://en.china-jingong.com/about/gong-si-jie-shao.htm

Delegat firmy: Pan Ke Jinding, dyrektor generalny.

Oczekiwanie: Poszukuje przedstawicieli handlowych

Fujian Jingong Machinery Co., Ltd. jest dużym przedsiębiorstwem produkującym ładowarki kołowe serii ZL marki Jingong, koparki gąsienicowe, ładowarki teleskopowe, specjalne urządzenia budowlane, sprzęt do robót ziemnych oraz części i podzespoły.

Jingong to wiodący producent ładowarek teleskopowych w Chinach, jedna z 10 najlepszych firm w branży ładowarek i jeden z 30 najlepszych producentów maszyn budowlanych w Chinach. Dysponując ponad 100 pierwszorzędnymi dealerami i ponad 400 autoryzowanymi centrami serwisowymi, produkty JINGONG są dystrybuowane w całym kraju i eksportowane do ponad 30 krajów i obszarów w Azji Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej, Europie, Afryce, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji.

 

  1. Nazwa firmy: Fujian Fusheng Investment Co., Ltd.

www.fushenggroup.com.cn (Tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: Chen Xiaoming, członek zarządu

Oczekiwanie: Poszukiwanie nowych miejsc dla inwestycji

Fujian Fusheng Group Co. Ltd. działa jako firma deweloperska. Firma rozwija i sprzedaje wysokie budynki mieszkalne, niskie apartamenty, wille, obiekty handlowe, budynki biurowe i inne powiązane obszary. Fujian Fusheng Group świadczy również usługi zarządzania nieruchomościami.

 

  1. Nazwa firmy: Fujian Huiyuan Int’l Commerce & Exhibition Co., Ltd.
    https://www.hyfairs.com/about.html (tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: Chen Danfeng, dyrektor generalny

Oczekiwanie: poszukiwanie nowych możliwości współpracy

Huiyuan Int’l Commerce & Exhibition Co., Ltd. jest prowincjonalnym profesjonalnym przedsiębiorstwem pod bezpośrednim kierownictwem i wsparciem Departamentu Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Fujian i ma dotację na handel zagraniczny i targi, autoryzowaną przez chińskie Ministerstwo Handlu. Głównymi liniami biznesowymi firmy są: przyjmowanie, podejmowanie, prowadzenie wspólnie wszelkiego rodzaju międzynarodowych wystaw na dużą skalę oraz organizowanie przedsiębiorstw w celu wystawiania się  i badania rynku w innych krajach. Firma została powołana do organizowania przedsiębiorstw z prowincji Fujian w celu uczestniczenia co roku w Targach Kantońskich i Targach Wschodnich Chin i jest jedynym przedstawicielem Rady Rozwoju Handlu Hongkongu oraz Kenfair International (Holdings) Limited w prowincji Fujian.

 

  1. Nazwa firmy: Fujian Fuqiang Stone Co., Ltd. website 
    https://fuqiang.stonesm.com (tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: Peng Yibin, prezes zarządu

Oczekiwanie: Poszukiwanie współpracy w zakresie rozwoju zasobów górniczych

Fujian Fuqiang Stone Co., Ltd. to wielka firma kamieniarska integrująca wydobycie, przetwarzanie i sprzedaż granitu. Kamieniołom  „Sapphire (Pearl)” ma duży zapas granitu o żywotności ponad 50 lat. Na firmę zajmująca powierzchnię 670 ha składa się sześć standardowych warsztatów, ponad 60 dużych maszyn do cięcia, 8 automatycznych maszyn do polerowania, 17 lamp na podczerwień, 4 średnie maszyny do cięcia i ponad 30 maszyn do cięcia. Roczna produkcja granitowych płyt wynosi 3 miliony metrów kwadratowych.

 

6. Nazwa firmy: Jinjiang Jianhua Stone Co. Ltd. 

httpss://jinhua.scbstone.com (tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: Pan Lin Chengliang, Prezes Zarządu

Oczekiwanie: poszukiwanie partnerów biznesowych

Firma kupuje i sprzedaje różne wyroby kamienne w kraju i za granicą, i posiada międzynarodowy certyfikat systemu jakości IS09001: 2000. Firma zajmuje się głównie europejskimi nagrobkami (głównie na rynkach Europy Wschodniej, takich jak Polska, Węgry, Rumunia itp.), Dużymi rzeźbami, zewnętrznymi kratami, super dużymi łupkami i różnymi materiałami inżynierskimi. Materiały budowlane firmy są wykonane głównie z różnych granitów krajowych, granitów importowanych i marmurów.

 

7. Fujian Easy Show International Co., 

https://easyshow.cn.qianyan.biz/ (tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: Pan Lin Ningling, dyrektor generalny

Oczekiwanie: Badanie parków przemysłowych i spotkanie z potencjalnymi wystawcami

Fujian Easy Show International Co., Ltd jest firmą specjalizującą się w organizowaniu krajowych i międzynarodowych wystaw, konferencji i powiązanych działań biznesowych. Firma świadczy pełen zakres usług dla chińskich małych i średnich przedsiębiorstw, spółek handlowych, przedsiębiorstw produkcyjnych oraz przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych zajmujących się importem i eksportem w celu uczestnictwa w wystawach i targach za granicą. Wystawy, w których bierze udział firma, obejmują głównie następujące branże i produkty: 1, obuwie; 2, bagaż i akcesoria modowe; 3, artykuły sportowe na wolnym powietrzu; 4, tekstylia i odzież; 4, maszyna do butów, materiały do ​​butów i skóra; 5, środki ochrony pracy; 6, autoryzacja marki. Wystawy obejmują Europę, Amerykę Łacińską, Amerykę Południową, Azję, Australię, Bliski Wschód, Tajwan i Hongkong oraz inne kraje i regiony.

 

8. Yonghui Superstores Co., Ltd.

 https://www.yonghui.com.cn (Tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: Pan Mou Ming, jeden z głównych akcjonariuszy

Oczekiwanie: odkrywanie nowych dostawców i kanałów

Yonghui Superstores Co., Ltd. zajmuje się obsługą supermarketów. Jest to jedna z największych sieci supermarketów w Chinach, posiada ponad 800 supermarketów i zatrudnia ponad 70 000 pracowników w Chinach. Firma zarządza świeżą żywnością, pakowaną żywnością, odzieżą i przetworzoną żywnością. Według magazynu Forbes jego sprzedaż przekroczyła w 2018 r. Około 10,4 mld USD.

Uwaga Instytutu Konfucjusza: Jest to ogromna firma i potencjalny importer żywności

 

9. Lian Cheng Fenghai Bamboo & Wood Co., Ltd. 

httpss://www.longyan.cn/jeecms/html/lcx/20171121/2352.html (tylko w języku chińskim)

Delegat firmy: pan Huang Hailiang, dyrektor generalny

Oczekiwania: Eksploracja rynków w krajach Europy Środkowej i Wschodniej

Lian Cheng Fenghai Bamboo & Wood Co., Ltd. zajmuje się badaniami, rozwojem, produkcją i sprzedażą bambusowych i drewnianych kurników, budy dla królików, budy dla psów, klatki dla ptaków i produktów ogrodowych. Firma uzyskała międzynarodowe certyfikaty ISO, FSC. Kapitał zakładowy spółki wynosi 4 miliony dolarów i ma ponad 20 000 metrów kwadratowych standardowych budynków fabrycznych. Wszystkie produkty są eksportowane do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.