AXXIOME
Axxiome Group dostarcza rozwiązania technologiczne dla branży usług finansowych projektują innowacyjne systemy IT obsługujące procesy biznesowe w globalnych organizacjach. Bazując na międzynarodowym doświadczeniu projektowym i nowoczesnych technologiach konsultanci Axxiome rozwijają własne systemy oraz wdrażają systemy SAP Banking i SAP Insurance, dzięki którym możliwa jest obsługa milionów użytkowników na całym świecie. Zatrudniamy globalnie ok. 400 pracowników, w Polsce ok. 80 osób.

Axxiome Polska to największa spółka Grupy Axxiome, w której działają:

  • Dział Product Development – programujący rozwiązania i produkty w różnych nowoczesnych technologiach.
  • Dział Technologii – największy w grupie zespół konsultantów technicznych SAP dostarczający najnowocześniejsze rozwiązania IT w międzynarodowych projektach tworzenia architektury systemowej. Doświadczeni konsultanci wielokrotnie są osobami koordynującymi projekty i mającymi istotny wpływ na całość prac wykonywanych u klientów.
  • Dział Konsultingu zajmujący się analizą procesów biznesowych i dostarczaniem koncepcji wdrożeniowych systemów bankowych i ubezpieczeniowych.
  • Administracja i IT – kształtujące procesy wewnętrzne dla Grupy Axxiome w obszarach: finansów i kontrolingu, zarządzania projektami, HR oraz IT.

W chwili obecnej Axxiome Polska ma dwie lokalizacje: w Wrocławiu oraz w Opolu (od 1.01.2016r.).

Oddział w Opolu będzie specjalizował się w rozwoju nowoczesnych technologii IT, takich jak rozwiązaniach typu „front-end” i Omnichannel, Mobile Apps, Responsive Design oraz Internet Apps.

Axxiome planuje początkowo zatrudnić zespół 10 programistów. Specjaliści ci będą współtworzyli w Opolu nowe produkty obsługujące skomplikowane procesy biznesowe, do których dostęp będzie możliwy z poziomu internetu, aplikacji mobilnych dla tabletów i telefonów komórkowych.

Współczesne systemy komunikacji w świecie finansowym przyspieszają coraz bardziej. Współpraca użytkownika z systemami IT jest poddawana coraz większej presji czasu. Odpowiadając na oczekiwania naszych klientów, intensywnie rozwijamy naszą ofertę rozwiązań wielokanałowych, gdzie aplikacje intranetowe współpracują z aplikacjami internetowymi oraz innymi kanałami dostępu jak Mobile czy IVR. „Szybko, wygodnie i efektownie dla użytkownika” jest tutaj hasłem przewodnim przy tworzeniu nowych rozwiązań.

W związku z aktualną ekspansją w Opolu Axxiome Polska poszukuje specjalistów na pozycjach: developer Java, developer PHP oraz Team Leader-Senior Developer Java. Kluczowymi wymaganiami, z którymi wychodzimy do przyszłych pracowników są: znajomość języka niemieckiego, doświadczenie zawodowe w obszarze programowania (Java, PHP) oraz gotowość do pracy u klientów (projekty głównie w krajach niemieckojęzycznych).

Oferta: