IFM
Sylwetka przedsiębiorstwa

ifm electronic gmbH jest– idealnym partnerem w zakresie zaawansowanej techniki automatyzacyjnej min. w zakresie pomiarów, sterowania, regulacja. Od założenie tj. 1969 ifm electronic gmbH opracowuje, produkuje i dystrybuuje na cały świat czujniki, sterowniki i systemy do automatyki przemysłowej. Ifm to prowadzone obecnie przez drugie pokolenia przedsiębiorstwo rodzinne, zatrudniające około 4800 osób w 70 krajach i zaliczające się do wiodących podmiotów w tej branży, także w perspektywie globalnej. Średniej wielkości koncern ifm łączy międzynarodowy charakter działań i innowacyjność rozwijającej się grupy firm, zapewniając elastyczność i koncentrując się na bezpośrednim kontakcie z klientem.

ifm – blisko Ciebie!

Czynnikiem decydującym o sukcesie lfm są od lat ludzie. Wyjątkowo duży segment dystrybucji i serwisu, zatrudniający około 1150 pracowników, pozostaje do dyspozycji klientów na całym świecie, oferując profesjonalne doradztwo i wsparcie. Eksperci w filiach najlepiej znają lokalne uwarunkowania oraz zapewniają indywidualną i rzetelną obsługę. Równocześnie ponad 600 pracowników działu badań i rozwoju – w jest w ścisłej współpracy z klientami oraz instytutami naukowymi i uniwersytetami – na bieżąco pracuje nad perspektywicznymi rozwiązaniami i produktami. Jaki jest rezultat tych działań? Ponad 600 patentów i 85 zgłoszeń patentowych w samym tylko roku 2012.

ifm ecolink Opole

W lipcu 2012 r. ruszyła produkcja w ifm ecolink Sp. z o.o. w Opolu. Obecnie zakład w Opolu zatrudnia ponad 300 osób, bardzo aktywnie się rozwija, co daje szanse na dalsze zatrudnienie. Nasza firma raczkująca na lokalnym rynku aktywne uczestniczy w życiu społeczeństwa –poprzez wspieranie wybranych form działalności kulturalnej, edukacyjnej czy naukowej. Nasza korporacyjna odpowiedzialność przejawia się również w konsekwentnej realizacji polityki Compliance – tj. odpowiedzialności i zgodności z zasadami etyki biznesu. Poprzez konsekwentną realizację tej polityki ifm buduje wizerunek firmy działającej w sposób przejrzysty i zgodny z przepisami prawa krajowego i międzynarodowego.

Warto obserwować profil w mediach społecznościowych ifm ecolink Opole (https://www.facebook.com/ifmecolinkOpole), gdzie na bieżąco publikowane są oferty pracy.

ifm – filozofia

Ifm ma w swojej filozofii dbałość o pracowników: „Patrzymy na jednostkę” – to jedna z przewodnich zasad filozofii firmy. Dlatego bardzo duży nakład środków finansowych jest przeznaczony na szkolenia i rozwój pracowników oraz wdrażanie systemów, jakości. To przekłada się bezpośrednio na warunki pracy i jej bezpieczeństwo. Obecnie w fabryce w Polsce pracuje 10 inżynierów w dziale Badań i Rozwoju (Dział R&D). Dział ten bezpośrednio współpracuje z takimi samymi jednostkami w Niemczech. Wspólnie pracują nad projektami nowych produktów. Kluczowym aspektem dla zbudowania efektywnego działu R&D był dla nas wybór pracowników. Poszukując odpowiednich kandydatów ważne było, aby były to osoby, dla których technologia stanowi nie tylko wyzwanie zawodowe, ale i pasję. Nasi inżynierowie poza wiedzą technologiczną, wyróżniają się również umiejętnościami komunikacyjnymi i pracy w grupie – są one konieczne dla osiągnięcia efektu synergii. Ponad 10 – ciu inżynierów pracuje w działach odpowiedzialnych, za jakość i wdrożenie punktów do produkcji. Kolejna grupa dba o sprawność całego parku maszynowego. Jako firma z sektora technologicznego, nie możemy sobie wyobrazić, aby nie mieć solidnego zaplecza w postaci inżynierów. W tej branży trzeba być zawsze o krok przed konkurencją z nowymi produktami, technologią, sprawnością działania. A to zależy już tylko od wiedzy i zdolności w zakresie technologii i wyobraźni naszych inżynierów.