Motoryzacja

Ostatnie lata pokazują, że Opole jest atrakcyjną lokalizacją dla firm z branży motoryzacyjnej.

Maszyny, urządzenia i metale

Nowoczesność i tradycja w połączeniu z wysokim etosem pracy owocuje doskonałymi produktami w branży maszynowej i metalowej.

Materiały budowlane i wyposażenia wnętrz

Na historię gospodarczą Opola największy wpływ miała produkcja materiałów budowlanych, w szczególności cementu. Obecnie branża materiałów budowlanych i materiałów wyposażenia wnętrz rozwija się prężnie tworząc coraz bardziej złożone produkty.

Przemysł spożywczy

W sposób naturalny, w mieście będącym stolicą województwa z silnym i nowoczesnym rolnictwem rozkwita przemysł spożywczy. Systematyczny rozwój i nowe inwestycje przedsiębiorstw z branży spożywczej świadczą o idealnych warunkach dla tego typu działalności. Od 2011 roku w Opolu organizowany jest Ogólnopolski Kongres Branży Spożywczej, którego celem jest stworzenie forum wymiany doświadczeń i opinii nt. sytuacji i perspektyw rozwoju branży spożywczej w Polsce i Europie.

Nowoczesne usługi dla biznesu

Opole nazwane zostało przez Colliers International „Wschodzącą Gwiazdą” rynku dla lokalizacji inwestycji BPO/SSC. Głównymi atutami Opola w przyciąganiu tego typu projektów jest korzystny klimat inwestycyjny, dostępność zasobów ludzkich, wysokie kwalifikacje opolskich pracowników oraz rozwój nowoczesnego rynku biurowego. Firmy z tego sektora mogą również liczyć na wsparcie ze strony opolskich uczelni wyższych.

Pozostałe

Motorem opolskiej gospodarki są również firmy, które dzięki swoim usługom obecne są w skali światowej . W Opolu funkcjonują między innymi największe biuro podróży w Polsce oraz największy przewoźnik autokarowy w Polsce.